Grupy wsparcia

Już dawno odkryto, że człowiek, który ma problem ze swoim zdrowiem lub zdrowiem swoich najbliższych, znosi to łatwiej, jeżeli ma wsparcie od innych ludzi w tej samej sytuacji. Grupy terapeutyczne to sposób, aby spotkać podobnych sobie, którzy borykają się z takimi samymi lub podobnymi problemami. Grupę moderuje psycholog-terapeuta, który udziela uczestnikom spotkań cennych rad oraz wskazówek.

Rodzaje grup wsparcia w Katowicach: grupa wsparcia odchudzanie, grupa wsparcia depresja, grupa wsparcia dla samotnych, grupa wsparcia autyzm u dzieci, grupa wsparcia dla rodziców, grupa wsparcia zaburzenia odżywiania, grupa wsparcia nerwica, grupa wsparcia dorosłe dzieci alkoholików, grupa wsparcia toksyczny związek, grupa wsparcia zaburzenia lękowe, grupa wsparcia anoreksja, terapia rodzinna, terapia małżeńska, terapia dla par.

Zapraszamy do uczestnictwa w trzech rodzajach grup

1. Jeśli jesteś osobą chorą

Jeśli cierpisz na jakąkolwiek chorobę przewlekłą, zapraszamy na spotkanie w grupie terapeutycznej.

Twoje korzyści:

  • spotkasz ludzi, którzy mierzą się dokładnie z tym samym problemem, co Ty,
  • będziesz mógł porozmawiać o wszystkich swoich problemach i na pewno będziesz zrozumiany,
  • będziesz mógł skorzystać z rad i doświadczenia ludzi, którzy przeżywają dokładnie to, co Ty,
  • spotkasz terapeutę, który pomoże Ci zrozumieć te elementy Twojej sytuacji, które są dla Ciebie nowe i trudne,
  • będziesz mógł się „wygadać” i na pewno nikogo nie znudzisz,
  • spotkasz profesjonalnego psychologa-terapeutę, który pomoże Ci znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

2. Jeśli wspierasz chorego lub opiekujesz się chorym

Jeśli opiekujesz się chorym, wiesz, jakie to trudne zadanie. Nierzadko, chociaż chcesz jak najlepiej, brakuje Ci sił. Zdarza się, że nie masz z kim porozmawiać, ponieważ znajomi są zajęci swoimi sprawami, a Ty nie chcesz nikogo angażować. Na dłuższą metę to nie jest dobra sytuacja, dlatego zapraszamy do nas.

Podczas spotkaniu grupy terapeutycznej spotkasz osoby, które są w podobnej sytuacji, dowiesz się, jak radzić sobie z podobnymi problemami oraz jak pomoc choremu. Wspólnie można wiele zdziałać – poczujesz się silny, znajdziesz przyjaciół, a dodatkowo otrzymasz profesjonalne wsparcie do psychologa-terapeuty.

3. Grupy dietetyczne

Jeśli to czytasz, na pewno zależy Ci na zdrowiu Twoim i najbliższych. Zapewne również chcesz coś zmienić, ale to nie jest proste. Przyzwyczajenia dietetyczne są bardzo silne i nawet, jeżeli się bardzo starasz, musisz pozyskać wiedzę o tym, jak żyć w nowy sposób. Żywienia to nie tylko dieta, ale również (a może przede wszystkim) sposób myślenia. Nasze grupy pozwolą Ci zrozumieć, co i jak jeść, aby wrócić do zdrowia, wspomóc proces leczenia lub zachować zdrowie.

Na spotkaniach grup dietetycznych dowiesz się, jakie potrawy są najlepsze dla Ciebie i Twojej rodziny, oraz jak spowodować, żeby Twoja rodzina chciała myśleć tak jak Ty, bo to przecież często nie jest łatwe. Aby efekt był jeszcze lepszy, na spotkanie możesz zabrać swoich najbliższych, wówczas z pewnością łatwiej będzie realizować nowe przyzwyczajenia żywieniowe.

Masz inne potrzeby – zadzwoń!

Przejdź do cennika, by zobaczyć szczegółowy zakres wsparcia dobrego psychologa w Katowicach
Na grupy wsparcia można się umawiać pod nr tel. 517 725 745 czynnym w godzinach 8.00–22.00​​ we wszystkie dni tygodnia