Holter – KATOWICE

Holter to badanie wykonywane u Pacjentów z dolegliwościami kardiologicznymi. Pozwala na zaobserwowanie problemów z sercem, które nie są widoczne na badaniu EKG, a więc ujawniają się po dłuższym czasie lub nie w spoczynku. Holter rejestruje pracę serca oraz zaburzenia jego czynności przez 24 godziny na dobę. Z tego względu jest wykorzystywane w diagnostyce chorób i zaburzeń pracy mięśnia sercowego. Umożliwia lekarzowi diagnozę zaburzeń akcji serca, które pojawiają się napadowo, w różnorodnych warunkach, podczas wielu aktywności oraz snu.

Z uwagi na specyfikę badań, wyróżnia się dwa rodzaje urządzeń: holter ciśnieniowy i holter EKG. W obu przypadkach do skóry klatki piersiowej przykleja się elektrody. Następnie w wygodnym dla Pacjenta miejscu umieszcza się mały, lekki rejestrator. Zwykle przypina się go do paska lub zawiesza na szyi.

Podczas badanie holterem Pacjent może wykonywać standardowe dla siebie aktywności. Należy jedynie zrezygnować z kąpieli, a w pobliżu rejestratora nie używać poduszek elektrycznych, wykrywaczy metalu i telefonu komórkowego. Ponadto nie zaleca się spania na brzuchu.

WAŻNE! Rejestratora EKG nie należy samodzielnie zdejmować

Badania holterem EKG (Katowice) oraz holterem ciśnieniowym (Katowice) są wykonywane bez skierowania, a terminy oczekiwania – są krótkie
Na badania można się umawiać pod nr tel. 517 725 745 czynnym w godzinach 8.00–22.00 we wszystkie dni tygodnia

Przejdź do cennika, by zobaczyć szczegółowy zakres cen: holter EKG i holter ciśnieniowy Katowice

Wskazania do badania holterem: decyzję podejmuje lekarz, gdy objawy zgłaszane przez Pacjenta pojawiają się epizodycznie. Holter może pomóc w diagnozie zwłaszcza u osób z: zaburzeniami rytmu serca, zaburzeniami przewodzenia przedsionkowo-komorowego, z niewyjaśnionymi omdleniami i utratami przytomności. Ponadto badanie sprawdza się do monitorowania: wrodzonych wad serca, stanu po zawale mięśnia sercowego, wszczepieniu rozrusznik serca lub kardiowertera-defibrylatora oraz do oceny skuteczności leczenia arytmii.

Przeciwwskazania do badania holterem: brak

Przygotowanie do badania holterem – Katowice:

Do założenia holtera należy przygotować skórę na klatce piersiowej. Ważne jest, aby nie stosować kremów lub balsamów, które mogą zmniejszać przyczepność elektrod i zakłócać przebieg badania. W przypadku obfitego owłosienia, warto rozważyć jego usunięcie.