You are currently viewing Laserowe usuwanie żylaków

Laserowe usuwanie żylaków

Laserowe usuwanie żylaków to rozwiązanie skuteczne, mało inwazyjne i bardzo popularne. Pozwala przeciwdziałać żylakom, które obecnie stają się zagrożeniem dla osób w coraz młodszym wieku. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Chirurgii Naczyniowej, występują one u ponad 30% kobiet i niemal 20% mężczyzn. Choć żylaki kojarzymy najczęściej z poszerzonymi żyłami na nogach, mogą się pojawiać również w innych miejscach. Są one nie tylko problemem estetycznym, ale i medycznym. Nieleczone mogą powodować poważne powikłania, w tym do zakrzepowego zapalenia żył czy zatorowości płucnej. Dlatego ich leczenie warto rozpocząć jak najszybciej.

Na czym laserowe usuwanie żylaków?

Laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych pozwala na ich likwidację przez zamknięcia światła żyły w wyniku działania energii termicznej, czyli tzw. ablacji termicznej. Powoduje ona zahamowanie wstecznego napływu krwi do żylaków. Usuwanie żylaków z wykorzystaniem energii światła laserowego polega na naświetlaniu niewydolnego pnia żylnego za pomocą włókna laserowego, które jest wprowadzonego do wnętrza żyły.

Usuwanie żylaków laserem to małoinwazyjna metoda, która zastąpiła poważną operację –do niedawna jedyną drogę do pozbycia się żylaków. Po raz pierwszy ablację przeprowadzono w 2002 roku w Stanach Zjednoczonych. Od tej pory popularność usuwania żylaków laserem stale rośnie.

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania żylaków?

W czasie laserowego leczenia żylaków skórę nakłuwa się i umieszcza w żyle wenflon. Następnie wprowadzany jest przez niego światłowód, który za pomocą emitowanej energii doprowadza do podgrzania ściany naczynia i zamknięcia żyły. Zabieg odbywa się pod kontrolą USG. Czas rekonwalescencji po laserowym usuwaniu żylaków trwa do kilku dni.

Przed zabiegiem należy wykonać badania laboratoryjne: morfologię, układ krzepnięcia, elektrolity, antygen HBS i poziom glukozy. Dodatkowo lekarza przeprowadzającego zabieg należy poinformować o zażywanych lekach, zwłaszcza hormonalnych lub wpływających na układ krzepnięcia krwi. Procedura jest wykonywana na czczo (zalecane jest powstrzymanie się od jedzenia przez 2 godziny).

Usuwanie żylaków laserem to zabieg mało inwazyjny. Nie jest bolesny i nie powoduje powstawania blizn. Efekty terapii wspomaga przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych oraz stosowanie opasek uciskowych, unikanie wysiłku fizycznego przez około 2 tygodnie i chodzenie przez 30 minut przynajmniej 2 razy dziennie. Zabieg jest trwale skuteczny w 90-95%.

Sprawdź w cenniku: usuwanie żylaków laserem cena