Masaż

W ramach usług masażu gabinet w Katowicach zajmuje się:

  • masażem klasycznym,
  • masażem relaksacyjnym,
  • masażem sportowym,
  • masażem liftingującym,
  • masażem limfatycznym (drenażem limfatycznym).

Masaż klasyczny – to najbardziej rozpowszechniony w Europie rodzaj masażu, który wykorzystuje tradycyjne techniki masażu, takie jak: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wyciskanie czy wibracja. Masaż klasyczny jest wykonywany w celu rozluźnienia mięśni, poprawy ukrwienia lub przyśpieszenia usuwania zbędnych produktów przemiany materii.

Masaż relaksacyjny – rodzaj masażu, którego zadaniem jest zmniejszenie napięcia mięśni. W jego trakcie wykorzystuje się naturalne olejki eteryczne (aromaterapię), które w zależności od potrzeb osoby masowanej powodują: relaks, energetyzację, redukcję stresu lub przywrócenie równowagi organizmu. Masaż relaksacyjny jest szczególnie zalecany osobom narażonym na stres.

Masaż sportowy – przeznaczony jest dla osób aktywnych fizycznie, niekoniecznie zawodowych sportowców. Pomocny również dla osób, które pracujący fizycznie. Ma na celu rozluźnienie mięśni, zwiększenie ich elastyczności i przyspieszenie regeneracji, a także zapobieganie i leczenie powstałych kontuzji. Wykorzystuje techniki masażu klasycznego, jednak z użyciem większej siły i szybszego tempa.

Masaż liftingujący – wykonywany w okolicach twarzy, szyi, dekoltu, ramion i karku. Stymuluje wygładzanie zmarszczek, poprawia owal twarzy i ma działanie anty-ageing, powstrzymując procesy starzenia, poprawiając jędrność, sprężystość i elastyczność skóry. Masaż liftingujący – dzięki usprawnieniu krążenia – stymuluje regenerację komórek oraz przywraca cerze młodzieńczy blask i zdrowy wygląd.

Masaż limfatyczny (drenaż) – jego celem jest usprawnienie przepływu krwi oraz limfy, dzięki czemu możliwa jest redukcja stanów zapalnych i obrzęków, zniwelowanie bólu oraz wspomaganie walki z cellulitem. W jego trakcie stosuje się specjalistyczne techniki masażu, wpływające na usprawnienie pracy układu krwionośnego i limfatycznego, prowadzące jednocześnie do odprężenia pacjenta. Masaż limfatyczny może pomóc w pozbywaniu się: widocznej opuchlizny, zgrubiałej, twardej skóry, bolesności i problemów z poruszaniem kończynami, uczucia ciężkości i nadmiernych kilogramów, przyspieszając proces ich utraty.

Na masaż można się umawiać pod nr tel. 517 725 745 czynnym w godzinach 8.00–22.00​​ we wszystkie dni tygodnia

FIZJOTERAPIA

W ramach fizjoterapii i rehabilitacji gabinet w Katowicach zajmuje się:

  • fizjoterapią ortopedyczną: bóle kręgosłupa, bóle stawów, rehabilitacja po skręceniach/zwichnięciach/złamaniach, dyskopatia, rwa kulszowa, zapalenia ścięgien, ból mięśniowy, łokieć tenisisty, ostrogi piętowe;
  • fizjoterapią neurologiczną: udary, choroba Parkinsona, mrowienia, drętwienia, niedowłady;
  • rehabilitacją geriatryczną: rehabilitacja po endoprotezie stawu biodrowego, rehabilitacja po endoprotezie stawu kolanowego, rehabilitacja po hospitalizacji, rehabilitacja operacjach internistycznych.

Na fizjoterapię można się umawiać pod nr tel. 517 725 745 czynnym w godzinach 8.00–22.00​​ we wszystkie dni tygodnia
Przejdź do cennika, by zobaczyć szczegółowy zakres usług rehabilitacji i fizjoterapii w Katowicach

W ramach rehabilitacji przedoperacyjnej fizjoterapeuta w Katowicach zapewnia optymalne przygotowanie pacjenta do operacji, zapewniając: ćwiczenia przygotowujące mięśnie do zabiegu, zmniejszenie stanu zapalnego, ochronę kontroli mięśniowej, poprawa funkcji statycznych i dynamicznych, odciążenia tkanek na czas po zabiegu (jak nauka chodzenia o kulach, ułożenia ciała podczas snu, używania ortez i stabilizatorów), zimnolecznictwo.

W ramach rehabilitacji pooperacyjnej fizjoterapeuta w Katowicach zakłada doprowadzenie pacjenta do pełnej sprawności i zapobieganie przeciążeniom operowanych tkanek. Szczegółowy zakres rehabilitacji jest opracowywany indywidualnie, w zależności od wielkości urazu, czasu od urazu do operacji, zastosowanej w czasie zabiegu techniki, a także wieku i poziomu aktywności fizycznej pacjenta.

W ramach usług fizjoterapeutycznych stosowane może być również plastrowanie rehabilitacyjne (taping), polegające na zastosowaniu w procesie rehabilitacji specjalnych plastrów w celu unieruchomienia stawu, korekcji ustawienia tkanek bądź ich odciążenia. Użycie plastrów każdorazowo jest poprzedzane pracą manualną fizjoterapeuty i ma na pacjenta oddziaływać leczniczo w czasie pomiędzy spotkaniami rehabilitacyjnymi.