You are currently viewing Powiększanie prącia

Powiększanie prącia


Przeczytaj więcej o specjaliście wykonującym powiększanie prącia w Mediqpol


Powiększanie prącia to zabieg, który zyskuje coraz większą popularność. Pozwala na osiągnięcie zamierzonego celu: przedłużenie penisa i jest o wiele mniej inwazyjnym sposobem na powiększenie członka niż zabieg chirurgiczny.

Wydłużanie penisa – dla kogo zabieg?

Czy długość penisa ma znaczenie? Dla wielu mężczyzn rozmiar członka jest wyznacznikiem męskości, który wpływa na ich samopoczucie i zadowolenie z życia seksualnego. Z badań wynika, że średnia długość ludzkiego członka w trakcie wzwodu wynosi w granicach 14-15 cm, a statystyczne wymiary kobiecej pochwy to 8–9 cm. Wynika z tego, iż nawet członkiem o mniejszych rozmiarach możliwe jest zapewnienie kobiecie satysfakcji.

Badania publikowane w BMC Women’s Health donoszą, że 45% badanych mężczyzn nie jest zadowolona z wielkości swoich penisów, a przyrodzenia partnerów jako zadowalającej wielkości określa 85% kobiet. W zamkniętym pytaniu o ewentualne zmiany, jakie chciałyby wprowadzić u partnera, większość wybierała większą grubość, nawet za cenę zmniejszenia długości. Preferencję mężczyzn z penisem o większym obwodzie potwierdza również badanie opublikowane w „Psychology today”.

Powiększanie prącia kwasem HA

Powiększanie prącia kwasem umożliwia powiększenie jego długości średnio o 1-3 cm i zwiększenie średnicy go o około 2-5 cm. Zabieg jest przeprowadzany w sterylnej sali zabiegowej i trwa około 30-40 minut. Pacjent kładzie się na łóżku, następnie jest miejscowo znieczulany przez lekarza. Później za pomocą specjalnych igieł (tzw. Kaniuli) u podstawy prącia specjalista dokonuje iniekcji kwasu hialuronowego w postaci żelu i rozprowadza preparat na całej długości członka pod skórą. Ze uwagi na minimalną inwazyjność zabiegu, zaraz po zakończeniu iniekcji pacjent może wrócić do domu. Ponadto istnieje również możliwość powiększenia penisa tkanką własną, pobraną np. z pośladków lub brzucha.

Zabieg nie wiąże się z komplikacjami i nie powoduje powstania blizn, a jego bezpieczeństwo potwierdzają przeprowadzone badania. Ponadto zastosowanie kwasu, który jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka, ogranicza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej.

WSKAZANIA

PRZECIWSKAZANIA

Wskazania oraz zakres zabiegu ustalane są indywidualnie na konsultacji z lekarzem. Przedłużanie prącia kwasem HA pozwala na powiększenie o 20%– 40% jego obwodu i 10% długości. Efekty są zależne od pierwotnych wymiarów członka.

 

Przeciwskazaniem bezwzględnym do wydłużania penisa za pomocą wypełniacza może być ogólny stan zdrowia (przewlekłe choroby dyskwalifikujące, schorzenia tkanki łącznej lub układu krzepnięcia krwi). Czasowe przeciwwskazania to: infekcja gorączkowa, przeziębienie, opryszczka lub wysypka, stany zapalne miejsc intymnych oraz aktywne choroby weneryczne. Wiek pacjenta nie ma znaczenia.

Jakie są efekty powiększanie penisa?

Efekt zabiegu wydłużenia prącia widoczny jest natychmiastowo, zatem rezultat Pacjent może dostrzec wizualnie od razu. Stan powiększenia utrzymuje się przez około 1-2 lat. Wynika on z naturalnego procesu wchłaniania kwasu HA w organizmie człowieka. Podtrzymania pożądanego efektu można uzyskać przez ponowne iniekcje wypełniacza.

Warto podkreślić, iż podany w czasie zabiegu kwas stymuluje wytwarzanie kolagenu w miejscu iniekcji, więc nawet po całkowitym wchłonięciu preparatu prącie pozostanie większe niż przed zabiegiem. Ponadto kwas HA poprawia ukrwienie, zapewniając także zwiększone możliwości osiągania wzwodu.

Rezultaty zabiegu potwierdzają badania, opublikowane w „International Journal of Impotence Research” już 2003 roku. W grupie 187 mężczyzn, których zdecydowało się na powiększenie prącia kwasem, zadowolenie z uzyskanego rezultatu oceniło jako bardzo wysokie aż 70-77%. Podobne badanie powtórzone w 2012 roku we Włoszech udowodniło, że aż 96% pacjentów (54 z 56 poddanych zabiegowi) było zadowolonych z uzyskanych wymiarów członka.

Czy powiększenie prącia kwasem HA boli?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i w bardzo dużym powiększeniu.  Operację rozpoczyna wykonanie niewielkiego nacięcia w pachwinie, przez które specjalista wypreparowuje powrózek nasienny. Następnie z użyciem specjalistycznego sprzętu powiększającego obraz lokalizuje się poszerzone żyły jądrowe, które są podwiązywane.

Leczenie operacyjne żylaków powrózka nasiennego to zabieg jednodniowy. Przez kilka dni pacjent w okolicy rany może odczuwać ból, który wymaga wyłącznie okładów i doraźnego przyjmowania doustnych leków przeciwbólowych oraz znika samoistnie. Zwykle już po 2 tygodniach następuje powrót do pełnej sprawności. Po tym czasie również można zacząć ponownie współżyć.

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu przedłużania penisa?

Zabieg przedłużania penisa zawsze jest poprzedzony konsultacją ze specjalistą, który przeprowadza dokładny wywiad oraz ustala z Pacjentem oczekiwania wobec docelowych rozmiarów i wyglądu członka. Zwykle lekarz zleca wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych, takich jak: morfologia krwi, oznaczenie poziomu elektrolitów oraz parametry układu krzepnięcia.

Z uwagi na możliwość zaistnienia negatywnych reakcji chemicznych, na 2 tygodnie przed powiększeniem penisa kwasem hialuronowym Pacjent powinien unikać środków z witaminą E, substancjami przeciwzapalnymi oraz aspiryną.

Jakie są zalecenia po zabiegu powiększenia prącia kwasem hialuronowym?

W pierwszych dniach po zabiegu może wystąpić delikatne zaczerwienienie, zasinienie, swędzenie lub obrzęk wokół miejsca wkłucia. Powinny one samoistnie ustąpić w ciągu mniej więcej tygodnia od powiększenia prącia. By zapobiec przemieszczaniu się wstrzykniętego żelu, pacjent powinien regularnie masować prącie oraz nosić obcisłą bieliznę, a także stosować się do zaleceń lekarza.

Wstrzemięźliwość seksualną zaleca się przez minimum 2-4 tygodni od zabiegu. W tym czasie należy unikać również wzmożonej aktywności fizycznej. Po upływie tego czasu oraz wizycie kontrolnej u lekarza przeprowadzającego zabieg, który oceni stan prącia, można bez żadnych przeciwwskazań wrócić do uprawiania sportu oraz aktywności seksualnej. Zabieg powiększania penisa nie wywołuje żadnych problemów z erekcją, a wręcz zwiększa satysfakcję z życia seksualnego.

Źródło: J.Kim, TI Kwak, B.Jeon, J.Cheon, D.Moon: Human glans penis augmentation using injectable hyaluronic acid gel, „International Journal of Impotence Research” 2003, 15, s. 439–443; G. Sito, S.Marlino, A.Santorelli: Use of Macrolane VRF 30 in Emicircumferential Penis Enlargement, „Aesthetic Surgery Journal February” 2013, vol. 33 no. 2, s. 258-264

Przeczytaj więcej o specjaliście wykonującym powiększanie prącia w Mediqpol