Laserowe usuwanie żylaków

Laserowe usuwanie żylaków to rozwiązanie skuteczne, mało inwazyjne i bardzo popularne.

Pozwala przeciwdziałać żylakom, które obecnie stają się zagrożeniem dla osób w coraz młodszym wieku. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Chirurgii Naczyniowej, występują one u ponad 30% kobiet i niemal 20% mężczyzn. Choć żylaki kojarzymy najczęściej z poszerzonymi żyłami na nogach, mogą się pojawiać również w innych miejscach. Są one nie tylko problemem estetycznym, ale i medycznym. Nieleczone mogą powodować poważne powikłania, w tym do zakrzepowego zapalenia żył czy zatorowości płucnej. Dlatego ich leczenie warto rozpocząć jak najszybciej.

Sprawdź w cenniku: laserowe usuwanie żylaków – cena (Katowice) Cennik

Umów się na zabieg

Telefon +48 517 725 745

czynny w godzinach 8.00–22.00 we wszystkie dni tygodnia

Przeczytaj więcej o specjaliście wykonującym laserowe usuwanie żylaków w Mediqpol

Na czym laserowe usuwanie żylaków?

Laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych pozwala na ich likwidację przez zamknięcia światła żyły w wyniku działania energii termicznej, czyli tzw. ablacji termicznej. Powoduje ona zahamowanie wstecznego napływu krwi do żylaków. Usuwanie żylaków z wykorzystaniem energii światła laserowego polega na naświetlaniu niewydolnego pnia żylnego za pomocą włókna laserowego, które jest wprowadzonego do wnętrza żyły.

Usuwanie żylaków laserem to małoinwazyjna metoda, która zastąpiła poważną operację – do niedawna jedyną drogę do pozbycia się żylaków. Po raz pierwszy ablację przeprowadzono w 2002 roku w Stanach Zjednoczonych. Od tej pory popularność usuwania żylaków laserem stale rośnie.

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania żylaków?

W czasie laserowego leczenia żylaków skórę nakłuwa się i umieszcza w żyle wenflon. Następnie wprowadzany jest przez niego światłowód, który za pomocą emitowanej energii doprowadza do podgrzania ściany naczynia i zamknięcia żyły. Zabieg odbywa się pod kontrolą USG. Czas rekonwalescencji po laserowym usuwaniu żylaków trwa do kilku dni.

Przed zabiegiem należy wykonać badania laboratoryjne: morfologię, układ krzepnięcia, elektrolity, antygen HBS i poziom glukozy. Dodatkowo lekarza przeprowadzającego zabieg należy poinformować o zażywanych lekach, zwłaszcza hormonalnych lub wpływających na układ krzepnięcia krwi. Procedura jest wykonywana na czczo (zalecane jest powstrzymanie się od jedzenia przez 2 godziny).

Usuwanie żylaków laserem to zabieg mało inwazyjny. Nie jest bolesny i nie powoduje powstawania blizn. Efekty terapii wspomaga przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych oraz stosowanie opasek uciskowych, unikanie wysiłku fizycznego przez około 2 tygodnie i chodzenie przez 30 minut przynajmniej 2 razy dziennie. Zabieg jest trwale skuteczny w 90-95%.

Może zainteresuje Cię również