Operacja ginekomastii

Ginekomastia u mężczyzn to częsty problemem, którego jednak bardzo łatwo się pozbyć.

To przerost gruczołu piersiowego, polegający na rozroście tkanek w obrębie piersi i brodawek sutkowych. Ginekomastia może występować po jednej lub po obu stronach

Sprawdź w cenniku: ginekomastia zabieg – cena (Katowice) Cennik

Umów się na zabieg

Telefon +48 517 725 745

czynny w godzinach 8.00–22.00 we wszystkie dni tygodnia

Przeczytaj więcej o specjaliście wykonującym zabieg w Mediqpol

Dla kogo chirurgiczne usuwanie ginekomastii?

Ginekomastia występuje u mężczyzn w różnym wieku. Obecnie częściej obserwuje się jednak zwiększone występowanie zaburzenia u młodych, wysportowanych mężczyzn, którzy długoterminowo stosowali sterydoterapię.

Zabieg jest przeprowadzany również u panów, którzy na skutek zmian hormonalnych w okresie andropauzy lub w przypadku niedoboru męskich hormonów (hipogonadyzmu) obserwują u siebie rozrost gruczołu sutkowego.

Jak wygląda operacja ginekomastii?

Zabieg polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej poprzez cięcie w fałdzie podpiersiowym, pod pachą lub na granicy otoczki piersiowej. Przebieg operacji jest zależny od stopnia dolegliwości i ilości tkanki tłuszczowej. Pacjentowi ze stosunkowo niewielkim gruczołem (ginekomastia I-II stopnia) można go wyciąć przez małe nacięcie (ok. 2 cm) na dolnej granicy otoczki brodawki sutkowej.

W przypadku ginekomastii stopnia III, w której występuje duży gruczoł i nadmiar skóry, cięcie może zostać wykonane dookoła brodawki sutkowej i w fałdzie podsutkowym, w kształcie odwróconej litery „T” bądź też kotwicy. Czas trwania to zwykle około 2 godzin.

Przeciwskazaniem bezwzględnym do zabiegu jest otyłość, nadużywanie alkoholu i stosowanie anabolików. Wśród innych przeciwwskazań wymienia się: skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości krwi, nieuregulowana cukrzyca, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze czy ropne infekcje skóry i śluzówek.

Ile trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Gojenie ran trwa 7-10 dni. Pełny powrót do normalnej aktywności życiowej następuje po 6-8 tygodniach. Do tego czasu należy nosić na klatce piersiowej specjalny pas uciskow i całkowicie powstrzymać się od aktywności fizycznej, pływania w basenie, sauny i opalania.

Pojawienie się ginekomastii może znacząco obniżać komfort życia, dlatego, jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań, warto zdecydować się na zabieg usuwający tę dolegliwość.

Może zainteresuje Cię również