Plastyka piersi (powiększanie piersi, podniesienie piersi, zmniejszenie piersi)

Odchudzanie, przebyta ciąża czy też po prostu czas – to czynniki, które mają istotny wpływ na organizm i wygląd piersi.

Może to wpływać na pewność siebie i poziom satysfakcji w wielu dziedzinach życia. Dla kobiet, które nie są usatysfakcjonowane wyglądem swoich piersi, rozwiązaniem jest plastyka, czyli operacja powiększania biustu.

Sprawdź w cenniku: plastyka piersi – cena (Katowice) Cennik

Umów się na zabieg

Telefon +48 517 725 745

czynny w godzinach 8.00–22.00 we wszystkie dni tygodnia

Przeczytaj więcej o specjaliście wykonującym zabieg w Mediqpol

Jak wygląda operacja piersi?

Zabieg polega na korekcji piersi w zakresie ich wielkości lub kształtu. Zawsze powinien być poprzedzony szczegółowym wywiadem lekarskim i indywidualnym zweryfikowaniem oczekiwań Pacjentki. Umożliwia to dobór metody i rodzaju materiału, za pomocą którego wielkość i/lub kształt piersi będą korygowane do pożądanego wyglądu biustu po operacji.

Plastyka brodawek sutkowych

Plastyka może dotyczyć również korekty wyłącznie kształtu brodawek. Wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym i trwa zazwyczaj około godziny. Cięcia zabiegowe w czasie plastyki brodawek przebiegają w granicach otoczki, dlatego blizny po operacji są praktycznie niewidoczne. Pełen efekt plastyki brodawek widoczny jest po około 2 tygodniach. Zabieg pozwala stanowi często rozwiązanie problemów związanych z laktacją i karmieniem lub przynosi efekty estetyczne- wpływa na poczucie atrakcyjności, a nawet jakość i satysfakcję płynącą z życia intymnego.

Jak przygotować się do zabiegu powiększania piersi, zmniejszania piersi lub podniesienia piersi?

Przed zabiegiem należy pamiętać o wykonaniu badań obrazowych piersi (USG piersi, mammografii lub rezonansu magnetycznego), by ocenić stan tkanki i wykluczyć ewentualne zmiany niepożądane. Zwykle lekarz zaleca również podstawowe badania: grupa krwi, jonogram, układ krzepnięcia, morfologia. Na minimum 4 tygodnie zaprzestać palenia papierosów i przyjmowania suplementów diety, a także unikać słońca. Dodatkowo w czasie 2 tygodni przed operacją nie należy stosować leków rozrzedzających krew.

Czy operacji piersi jest przeciwskazaniem do ciąży i karmienia piersią?

Plastyka piersi nie stoi w sprzeczności z możliwością zajścia w ciążę lub karmienia piersią. Operacja biustu zwykle wykonywana jest u kobiet młodych, które dopiero planują ciążę. Z tego powodu odpowiednio umieszcza się implanty, by można było karmić dziecko piersią. Warto jednak mieć  na uwadze, że tkanka biustu w czasie ciąży ulega rozciągnięciu, dlatego piersi mogą wymagać korekcji kształtu.

Ile trwa rekonwalescencja po zabiegu?

W pierwszych dniach po zabiegu mogą wystąpić dolegliwości bólowe, wynikające z rozciągania tkanek, mięśni i skóry otaczających implant. Mijają one samoistnie zwykle w ciągu kilku lub kilkunastu dni. Zaleca się również noszenie stanika sportowego, który ustabilizuje położenie implantu. Do pracy siedzącej można wrócić już po około tygodniu. Przez około 2 miesiące  od operacji należy unikać wysiłku fizycznego.

Czy po plastyce piersi zdarzają się powikłania?

Powikłania po zabiegu powiększania piersi zdarzają się stosunkowo rzadko – zgłasza je jedynie 3% pacjentek. Objawy, które niezwłocznie zgłasza się lekarzowi to: nadmierny obrzęk i ból piersi, zaczerwienienie skóry piersi oraz gorączka.

Na zadowalające efekty zabiegu powiększania piersi oraz uniknięcie problemów okołooperacyjnych mają wpływ warunki, sprzęt oraz zespół medyczny, przeprowadzający zabieg. Wybierając lekarza operatora nie warto sugerować się ceną. Najważniejszym wyznacznikiem jest bezpieczeństwo.

Może zainteresuje Cię również