Usługi pielęgniarki

Świadczymy kompleksowe usługi pielęgniarskie w domu pacjenta.

Oferujemy jednorazowe wizyty domowe oraz usługi pielęgniarskie w Centrum Mediqpol.

Sprawdź w cenniku: usługi pielęgniarskie i w domu Pacjenta – cena (Katowice) Cennik

Umów się na usługi pielęgniarskie lub wizytę domową

Telefon +48 517 725 745

czynny w godzinach 8.00–22.00 we wszystkie dni tygodnia

Usługi pielęgniarskie w centrum i z dojazdem

W ramach kompleksowej opieki pielęgniarskiej oferujemy usługi w postaci zastrzyków, opatrunków, lewatyw, cewnikowania, zakładania wenflonu i opatrunków, pobrania materiałów do badań oraz podaż kroplówek i wlewów dożylnych.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–13.00. W innych godzinach – prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny

Stawiamy sobie za cel zapewnienie możliwego komfortu, bezpieczeństwa oraz najwyższej jakości usług pielęgniarskich. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, by wizyta stała się pozytywnym doświadczeniem.

Wspieramy rodziny Pacjentów, które po hospitalizacji mierzą się z wyzwaniami związanymi z kontynuacją leczenia i rehabilitacji w warunkach domowych. Dlatego usługi pielęgniarskie wykonywane w placówce i domu Pacjenta, przy współpracy z lekarzem rodzinnym, umożliwiają skuteczne i kompleksowe leczenie. Dodatkowo brak konieczności dojazdu do placówki minimalizuje stres i stwarza korzystne warunki do szybkiego powrotu do zdrowia.

Opieka pielęgniarska jest skierowana do osób przewlekle chorych i unieruchomionych, wymagających systematycznych zabiegów pielęgniarskich. Ponadto jest odpowiednim rozwiązaniem dla Pacjentów, którzy z różnych względów nie mogą opuścić miejsca zamieszkania i dotrzeć do placówki medycznej.

Zakres usług pielęgniarskich

Usługi pielęgniarskie w Katowicach i okolicach wykonywane są przez wykwalifikowane pielęgniarki w zakresie:

 • Pomiar parametrów życiowych
 • Pomiar poziomu cukru, HDL, LDL
 • Zmiana opatrunku
 • Zastrzyk domięśniowy
 • Zastrzyk podskórny
 • Zastrzyk dożylny
 • Założenie cewnika do pęcherza moczowego (u mężczyzn)
 • Pobranie moczu przez cewnikowanie (u mężczyzn)
 • Założenie wenflonu
 • Podanie wlewu dożylnego oraz kroplówki
 • Pobranie materiału do badań
 • Kroplówka przeciwbólowa
 • Kroplówka przeciwgorączkowa

Oferujemy również dojazd do 15 km

Wymazy ginekologiczne bez wizyty

Zapraszamy również na pobieranie cytologii (Katowice) i wymazów (Katowice) z pochwy, cewki moczowej lub szyjki macicy przez doświadczoną położną bez konieczności odbywania wizyty ginekologicznej.

Szczepienie na raka szyjki macicy (HPV)

Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia kobiet i  mężczyzn. Może przebiegać bezobjawowo, ale będąc nosicielami zaraża się partnerów seksualnych.

Szczepionka na HPV, czyli wirus brodawczaka ludzkiego, ma postać zawiesiny do wstrzykiwań w gotowych do użycia ampułko-strzykawkach o pojemności 0,5 ml. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.

Szczepienie to rozwiązanie dla osób dorosłych i dzieci powyżej 9. roku życia. Preparat stosuje się w celu wytworzenia odporności organizmu na choroby wywoływane przez wirus brodawczaka ludzkiego i zapobiega wywoływanym przez określone rodzaje HPV brodawkom narządów płciowych (tzw. kłykciny kończyste) oraz nowotworom i zmianom przedrakowym sromu, pochwy, szyjki macicy i odbytnicy.

Może zainteresuje Cię również