Wkładki ortopedyczne do butów

Wkładki ortopedyczne to rozwiązanie dla osób, które chcą podnieść swój komfortu chodzenia.

Pozwalają one zapobiegać chorobom stóp i dolegliwościom stawów, a nawet leczyć już występujące schorzenia. Odpowiednio dobrane wkładki ortopedyczne to sposób na uniknięcie nieprawidłowej pracy stóp, której efektem są odciski czy wady postawy u dorosłych i dzieci..

Sprawdź w cenniku: wkładki ortopedyczne – cena (Katowice) Cennik

Umów się na dobór wkładek

Telefon +48 517 725 745

czynny w godzinach 8.00–22.00 we wszystkie dni tygodnia

Wkładki ortopedyczne do butów w Mediqpol dobiera

Czym są wkładki ortopedyczne?

Chodzenie w źle dobranych butach, źle wyprofilowane obuwie na wysokim obcasie i choroby cywilizacyjne sprzyjają deformacjom stóp, takim jak płaskostopie, halluksy czy ostrogi piętowe. Wkładki ortopedyczne ustawiają stopę w prawidłowej pozycji w czasie ruchu i odciążają stawy, dzięki czemu pomagają pozbyć się bólu stóp, kolan, bioder i kręgosłupa.

Indywidualnie dobrane wkładki ortopedyczne usprawniają pracę stóp i wspomagają mięśnie odpowiedzialne za stabilizację. Zapewniają dodatkową podporę, dzięki czemu łatwiej jest uniknąć urazów i kontuzji, a proces regeneracji tkanek postępuje szybciej.

Indywidualne wkładki do butów – dla kogo?

Wkładek ortopedycznych mogą używać dzieci i dorośli w każdym wieku. Ich noszenie prawidłowo rozkłada obciążenia mięśni, więc może zapobiec powstaniu wad postawy. To istotne zwłaszcza u dzieci i młodzieży w wieku od 6. do 18. roku życia. Na tym etapie rozwoju stawy i więzadła są jeszcze plastyczne, więc korygowanie postawy jest znacznie skuteczniejsze niż u starszych osób.

Wśród dorosłych na wkładki ortopedyczne decydują się zwykle osoby zdeformowanymi stopami oraz chorobami stawów i kręgosłupa. Najczęściej są to ludzie cierpiący na płaskostopie podłużne i płaskostopie poprzeczne, halluksy czy ostrogę piętową. Indywidualne wkładki do butów poprawią stabilność stopy i pozwalają ograniczyć lub całkowicie zapobiegać bólom bioder, stawów czy kręgosłupa. Przeciwskazaniem do ich noszenia są: cukrzyca, neuropatia i choroba Parkinsona.

Lecznicze wkładki do butów Igli – zalety

Oferowana w Mediqpol wkładka ortopedyczna Medi igli Allround stworzona jest z elastycznego materiału z włókna węglowego w stabilnym kształcie. Dzięki temu połączeniu zapewnia dynamiczne wsparcie i odciążenie stopy, a jednocześnie pobudza mięśnie do pracy, poddając stopę fizjologicznemu treningowi. Ciało jest aktywne sensomotorycznie, co ma korzystny wpływ na pozycję stawów, napięcie mięśni oraz postawę ciała.

Lecznicze wkładki do butów Igli składają się z kilku warstw: usztywniającej z włókna węglowego (zapewnia stabilność), miękkiej wyściółki amortyzującej (gwarantuje komfort i równomierne rozłożenie nacisku na całą powierzchnię podeszwy) oraz punktowych krążków korekcyjno-pobudzających (pozwalają na indywidualne dopasowanie i dzięki bodźcom sensomotorycznym pobudzają mięśnie do pracy). Ultralekka konstrukcja odpowiednio koryguje stopę i zapewnia mikromasaż dla mięśni stóp.

Wkładki ortopedyczne są lekkie i komfortowe, co zapobiega zmęczeniu kręgosłupa i kończyn dolnych. Ponadto są niezwykle łatwe w czyszczeniu – wystarczy umyć je ciepłą wodą i pozostawić do wyschnięcia. Indywidualnie dobrane wkładki to pewne i skuteczne rozwiązanie w pełni dopasowane do potrzeb stóp.

Może zainteresuje Cię również