You are currently viewing Zabiegi laserowe – medyczny laser frakcyjny CO2

Zabiegi laserowe – medyczny laser frakcyjny CO2

Przeczytaj więcej o specjaliście wykonującym zabiegi laserowe w Mediqpol


lek. Olga Gorbacz

Medyczny laser frakcyjny to jedno z najpopularniejszych urządzeń tego typu stosowanych w gabinetach dermatologicznych oraz gabinetach medycyny estetycznej. Niezwykle skutecznie usuwa drobne zmiany skórne, jak blizny, pieprzyki, rumienie, pajączki czy naczynka, pozostawiający efekty, które nie wymagają opatrywania i bardzo szybko się goją. Co więcej, choć na rynku jest dostępnych wiele urządzeń do laseroterapii, laser frakcyjny CO2 od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Zabiegi laserowe – wskazania do laserowego usuwania zmian

Zabiegi laserem frakcyjnym opierają się na technice punktowej, nieablacyjnej fototermolizy skóry. Światło emitowane przez laser CO2 wnika w skórę i zostaje zaabsorbowane przez zawartą w niej wodę. W efekcie reakcji fototermicznej dochodzi do błyskawicznego podgrzania wody w tkance i jej odparowania, co tworzy w skórze mikroskopijne kolumny. Zasadą techniki mikropunktowej, ablacyjnej fototermolizy skóry jest zachowanie wysp nieuszkodzonej skóry między głębokimi kanałami uszkodzeń wywołanymi impulsami laserowymi. Dzięki zachowanej siatce zdrowej skóry możliwy jest intensywny proces gojenia i uzyskanie zakładanych efektów zabiegu znacznie szybciej niż przy metodzie nieablacyjnej, zwłaszcza przy głębokich bliznach i zmarszczkach.

Efekty zabiegu medycznym laserem frakcyjnym CO2

Skutki zabiegu wykonanego laserem eCO2 to pełna regeneracja skóry, usunięcie blizn, rozstępów, ujędrnienia i pogrubienia skóry, spłycenie lub likwidacja zmarszczek, zamknięcie rozszerzonych porów i usuwanie efektów fotostarzenia skóry. Pierwsze efekty są widoczne już po 3 dniach od zabiegu. Pełne wyleczenie następuje po 7 – 10 dniach od zabiegu, w zależności od jego intensywności.

Efekty uzyskane za pomocą zabiegów laserowych są porównywalne z głęboką dermabrazją, jednak przy nieporównywalnie mniejszych skutkach ubocznych i znacznie krótszym czasie gojenia. Umożliwia to technologia kontrolowanego chaosu, w ramach której ciepło w czasie jednego skanu jest równomiernie rozkładane, zapewniając większe bezpieczeństwo zabiegu i szybsze gojenie się, przy jednoczesnym zastosowaniu najsilniejszej dostępnej w obecnej chwili siły urządzenia (od 4 do 240 mJ na impuls). Aparat posiada również certyfikaty CE i FDA, przeznaczone do zabiegów na skórze.

Zabiegi medycznym laserem frakcyjnym CO2 mogą być wykonywane na: twarzy, dłoniach, dekolcie, brzuchu i na ramionach, zarówno u kobiet, mężczyzn, jak i u dzieci. Czas zabiegu zależy od powierzchni, na którą się działa i wynosi od 10 do 45 min. Zabiegi laserowe wymagają wyłącznie miejscowego znieczulenia kremem lub zastosowania nawiewu zimnym powietrzem.

Przeczytaj więcej o specjaliście wykonującym zabiegi laserowe w Mediqpol

lek. Olga Gorbacz