dr n.med. Maciej Żelawski

Ortopeda

Doktor nauk medycznych i specjalista w dziedzinie traumatologii i ortopedii. W 2009 roku ukończył studia na Wydziale Medycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W roku 2016 obronił pracę doktorską na temat „Niegojących się kości piszczelowych w zależności od zastosowanego koncentratu autologicznego szpiku kostnego” oraz zdobył specjalizację. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Szpitalu Kolejowym w Katowicach oraz w Szpitalu Miejskim nr 1 w Sosnowcu. Obecnie udziela pomocy jako zastępca ordynatora w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Tychach.

W latach 2014 do 2019 był lekarzem polskiej narodowej reprezentacji mężczyzn w hokeju na lodzie.

W jego zainteresowaniach zawodowych znajdują się metody leczenia schorzeń przeciążeniowych, choroby zwyrodnieniowej, jak również zagadnienia związane z urazami i medycyną sportową, z którą jest stale związany.

Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, biorąc udział w wielu kursach i szkoleniach zawodowych, między innymi: ultrasonografia narządu ruchu, badania profilaktyczne stawów biodrowych według R. Grafa, osteosyntezy, chirurgii ręki, chirurgii stopy, kurs artroskopii stawów oraz endoprotezoplastyki rewizyjnej. Jest autorem i współautorem prac naukowych, publikacji w medycznych pismach zarówno w Polsce jak i za granicą, a także członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz European Society for Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy.

Dr n.med. Maciej Żelawski jako lekarz ortopeda specjalizuje się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu osób dorosłych, zajmując się leczeniem urazów oraz chorób stawów i układu kostnego, a zwłaszcza:
  • chirurgią ręki i łokcia,
  • chirurgią urazową,
  • leczeniem operacyjnym ręki i łokcia,
  • protezoplastyką stawu barkowego i kolanowego.
Wykonuje również USG bioderek dzieci w każdym wieku.
Maciej Żelawski - ZnanyLekarz.pl
Umów się na wizytę

Telefon +48 517 725 745

czynnym w godzinach 8.00–22.00 we wszystkie dni tygodnia