Badanie holter

Holter  to urządzenie, które podłącza się pacjentowi na 24 godziny, by monitorować prace serca podczas snu i codziennego funkcjonowania.

Badania holterem EKG (Katowice) oraz holterem ciśnieniowym (Katowice) są wykonywane bez skierowania, a terminy oczekiwania – są krótkie.

Sprawdź w cenniku: holter – cena (Katowice) Cennik

Umów się na badanie

Telefon +48 517 725 745

czynny w godzinach 8.00–22.00 we wszystkie dni tygodnia

Co to jest holter?

Holter to badanie wykonywane u Pacjentów z dolegliwościami kardiologicznymi. Pozwala na zaobserwowanie problemów z sercem, które nie są widoczne na badaniu EKG, a więc ujawniają się po dłuższym czasie lub nie w spoczynku.

Jak działa holter?

Holter rejestruje pracę serca oraz zaburzenia jego czynności przez 24 godziny na dobę. Z tego względu jest wykorzystywane w diagnostyce chorób i zaburzeń pracy mięśnia sercowego. Umożliwia lekarzowi diagnozę zaburzeń akcji serca, które pojawiają się napadowo, w różnorodnych warunkach, podczas wielu aktywności oraz snu.

Przebieg badania holterem

Z uwagi na specyfikę badań, wyróżnia się dwa rodzaje urządzeń: holter ciśnieniowy i holter EKG. W obu przypadkach do skóry klatki piersiowej przykleja się elektrody. Następnie w wygodnym dla Pacjenta miejscu umieszcza się mały, lekki rejestrator. Zwykle przypina się go do paska lub zawiesza na szyi.

Może zainteresuje Cię również