Lifting twarzy (face lift)

Od ukończenia 30. roku życia ogólny owal twarzy zmienia się — skóra wiotczeje, usta i brwi tracą dawny kształt, powieki i policzki opadają, pojawiają się również zmarszczki i bruzdy.

Lifting twarzy umożliwia podniesienie i napięcie zwiotczałej skóry twarzy oraz osiągnięcie efektu odmłodzenia, a także pozwala na subtelną korektę rysów twarzy.

Sprawdź w cenniku: lifting twarzy – cena (Katowice) Cennik

Umów się na zabieg

Telefon +48 517 725 745

czynny w godzinach 8.00–22.00 we wszystkie dni tygodnia

Jak wygląda lifting twarzy?

Lifting twarzy to zabieg chirurgiczny, który jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Polega on na usunięciu nadmiaru skóry, napięciu mięśni i przemodelowaniu tkanki podskórnej w środkowych oraz dolnych partiach twarzy i szyi. Podczas zabiegu lekarz chirurg delikatnie nacina i przesuwa osłaniającą mięśnie powięź w partiach twarzy, w których skóra straciła sprężystość. Nacięcia są prowadzone na skroni, w uchu i za uchem, a więc w mało widocznych miejscach. Na koniec chirurg zszywa nacięcia i stosuje opatrunki. W efekcie skóra lepiej się układa na mięśniach, jednocześnie nie tracąc zdolności do naturalnej mimiki. Zabieg może trwać od jednej do trzech godzin.

Zalety chirurgicznego liftingu twarzy

Lifting twarzy i szyi daje naturalny, a zarazem utrzymujący się wiele lat rezultat odmłodzenia twarzy. Dzięki zabiegowi skóra uzyskuje dobre podparcie, dzięki czemu nie będzie opadać z wiekiem. Zmarszczki ulegają wygładzeniu, a twarz wygląda na młodszą i bardziej wypoczętą. Lifting twarzy skutecznie redukuje nadmiar opadających tkanek, których usunięcie byłoby niemożliwe bez użycia skalpela. Nie narusza jednak rysów pacjenta ani zdolności do mimiki.

Pierwsze pozytywne skutki liftingu są widoczne po około 2-3 tygodniach po zabiegu, choć pełne efekty pojawią się po kilku miesiącach – w miarę ustępowania obrzęku i gojenia się tkanek.

Jak długo utrzymują się efekty liftingu twarzy?

Efekty liftingu twarzy utrzymują się nawet do kilkunastu lat – to zabieg, który daje najdłuższe i najbardziej trwałe wrażenie odmłodzenia ze wszystkich dostępnych procedur.

Zabieg zapewni wieloletnie odmłodzenie i ujędrnienie skóry, dlatego jego powtarzanie nie jest przewidziane. Jednak nie zatrzymuje on procesu starzenia się skóry i tkanek, dlatego w razie potrzeby możliwe jest powtórzenie go w przyszłości.

Ile trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Przez kilka dni po zabiegu na twarzy utrzymuje się opuchlizna i zasinienie, które samoistnie ustępują z biegiem czasu. W okresie pooperacyjnym zaleca się unikanie schylania się oraz podnoszenia ciężkich rzeczy przez co najmniej miesiąc. Aby zabieg był w pełni skuteczny i przyniósł oczekiwane rezultaty, przez 6 tygodni po zabiegu należy również unikać opalania się, a także korzystania z sauny i jacuzzi.

Może zainteresuje Cię również