Liposukcja (odsysanie tłuszczu)

Aktywność fizyczna, dieta, ograniczenie stresu, zdrowy tryb życia – to czynniki kluczowe dla szczupłej sylwetki. Są jednak takie miejsca w obrębie naszego ciała, z których usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej może być trudniejsze.

Chcąc poprawić figurę i pozbyć się uciążliwego tłuszczu, warto zdecydować się na liposukcję, czyli odsysanie tłuszczu. To zabieg chirurgii estetycznej, który jest wykonywany w takich obszarach, jak uda, brzuch, pośladki, biodra, podbródek czy ramiona

Sprawdź w cenniku: liposukcja (odsysanie tłuszczu) – cena (Katowice) Cennik

Umów się na zabieg

Telefon +48 517 725 745

czynny w godzinach 8.00–22.00 we wszystkie dni tygodnia

Na czym polega liposukcja?

Liposukcja to zabieg polegający na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonych obszarów ciała. Jest stosowany przede wszystkim w miejscach problematycznych, z których trudno pozbyć się jej dietą czy aktywnością fizyczną. Odsysanie tłuszczu skutkuje utratą wagi, nie jest jednak zabiegiem odchudzającym. Znacznie poprawia wygląd, pozwalając na wymodelowanie figury, usunięcie nadmiaru tłuszczu z podbródka, podkreślenie talii lub zaokrąglenie pośladków.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym lub dożylnym. Czas trwania wynosi od 2 do 5 godzin – w zależności od rodzaju liposukcji i zakresu działań. Podczas liposukcji chirurg rysuje na ciele mapę miejsc, z których będzie odsysany tłuszcz. Następnie wykonuje kilka drobnych nacięć skóry i nastrzykuje tkankę tłuszczową specjalnym roztworem znieczulającym, a następnie rozbija ją specjalnym aparatem, by możliwe było odessanie jej nadmiaru. W trakcie jednego możliwe jest usunięcie około 3-4 litrów tłuszczu.

Jak przygotować się do zabiegu liposukcji?

Zabieg poprzedza wizyta, podczas której lekarz poznaje historię chorobową pacjenta, omawia przebieg zabiegu oraz zaleca wykonanie koniecznych badań diagnostycznych. Przed zabiegiem zwykle warto zaszczepić się przeciwko WZW typu B. Zwykle lekarz zaleca również podstawowe badania: grupa krwi, jonogram, układ krzepnięcia, morfologia. Na minimum 4 tygodnie zaprzestać palenia papierosów i przyjmowania suplementów diety, a także unikać słońca. Dodatkowo w czasie 2 tygodni przed operacją nie należy stosować leków rozrzedzających krew.

Na tydzień przed zabiegiem zaleca się odstawienie lub ograniczenie używek, takich jak alkohol. W dniu zabiegu pacjent musi być na czczo. Ponadto należy się dokładnie wykąpać oraz usunąć owłosienie z miejsc poddanych zabiegowi. Warto zrezygnować z aplikacji na skórę kosmetyków.

Kiedy widać efekty po liposukcji?

Efekty liposukcji są widoczne od razu, ale całkowita poprawa wyglądu następuje dopiero po okresie pooperacyjnym. W tym czasie ustępuje opuchlizna i zachodzą intensywne procesy przebudowy tkanki wygładzające skórę. Trwałość efektów zabiegu zależy od późniejszego stylu życia pacjenta. Najdłużej widoczne efekty można uzyskać wyłącznie utrzymując zdrowy tryb życia.

Ile trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Po zabiegu liposukcji nakładany jest specjalny kombinezon uciskowy, dzięki któremu zmniejsza się obrzęk pooperacyjny. Przez około 2 tygodnie zaleca się ograniczyć intensywne opalanie, korzystanie z solarium oraz sauny, a także zrezygnować z aktywności fizycznej i nadmiernego wysiłku. Należy bezwzględnie stosować się do indywidualnych zaleceń lekarskich, pamiętać o odpowiedniej aktywności i właściwej diecie.

Liposukcja to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, który polega na usunięciu tkanki tłuszczowej. Stanowi bezpieczny sposób na wymodelowanie sylwetki. Jest rozwiązaniem szczególnie dla osób, które ze względu na predyspozycje genetyczne mają problemy z uzyskaniem idealnej sylwetki, mimo uprawiania sportu i stosowania diety. Należy jednak pamiętać, że liposukcja brzucha to zabieg modelujący sylwetkę, a nie odchudzający.

Może zainteresuje Cię również