Lipotransfer (przeszczep tkanki tłuszczowej)

Przeszczep tkanki tłuszczowej (lipotransfer) jest bezpieczną i skuteczną metodą na wymodelowanie twarzy i sylwetki.

Za jej pomocą poprzez autologiczny przeszczep tłuszczu można: uzyskać oczekiwaną figurę i odpowiednie proporcje ciała lub zredukować oznaki starzenia.

Sprawdź w cenniku: transfer tłuszczu – cena (Katowice) Cennik

Umów się na zabieg

Telefon +48 517 725 745

czynny w godzinach 8.00–22.00 we wszystkie dni tygodnia

Czym jest przeszczep tkanki tłuszczowej?

Lipotransfer to innowacyjna metoda, wykorzystywana z powodzeniem nie tylko w celach estetycznych, ale również do rekonstrukcji zdeformowanych tkanek. W trakcie przeszczepu tłuszczu pobiera się tkankę tłuszczową z wybranej partii ciała, w której występuje jej nadmiar (najczęściej z brzucha, ud lub lędźwi), oczyszcza się ją z płynnej frakcji oraz poddaje pobrane komórki selekcji, a następnie cienką igiełką lub kaniulą precyzyjnie wstrzykuje w miejsce docelowe.

Przeszczep tłuszczu – dla kogo zabieg?

Wskazania do lipotransferu są szerokie – od zmarszczek na twarzy, widocznych oznak starzenia się, opadającej skóry, zapadniętych policzków, asymetrii twarzy i innych części ciała, niesatysfakcjonującego kształtu ust, czy opadniętego biustu, po potrzebę odbudowy tkanek po usunięciu implantów, rekonstrukcji po mastektomii, lipodystrofii, nierówności lub blizny na twarzy i ciele oraz widoczne wady wrodzone, ubytki pourazowe, pochorobowe lub pooperacyjne.

Przeciwskazaniami do zabiegu są: ciąża, cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby serca i układu krążenia, choroby autoimmunologiczne, choroby nowotworowe, stany zapalne, niewydolność nerek lub wątroby, niska waga ciała, uniemożliwiająca pobranie odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej, palenie papierosów (palenia należy zaprzestać na 2 tygodnie przed zabiegiem), a także czas miesiączki.

Jakie są zalety lipotransferu?

Główną zaletą wykorzystywanej w trakcie lipotransferu tkanki tłuszczowej jest to, iż jest ona najbardziej naturalnym, a zarazem bezpiecznym wypełniaczem, dlatego nie istnieje ryzyko reakcji alergicznej czy odrzucenia przeszczepu. Ponadto w tkance tłuszczowej znajdują się komórki macierzyste o właściwościach regeneracyjnych (cytokiny), które wpływają pozytywnie na wytwarzanie naczyń krwionośnych i sprawiają, że przeszczepione tkanki stają się jędrniejsze, bardziej elastyczne i lepiej nawodnione. Co więcej, sam przeszczep tłuszczu można bezpiecznie powtarzać czy łączyć z innymi wypełniaczami.

Jakie efekty zapewnia transfer tłuszczu?

Efekt widoczny jest po jednym zabiegu i utrzymuje się do kilku lat, choć z czasem może ulec osłabieniu (w zależności od indywidualnych uwarunkowań organizmu). W razie potrzeby zabieg można powtarzać do momentu uzyskania pożądanego efektu estetycznego. Wymagany odstęp czasowy pomiędzy kolejnymi zabiegami to 2 miesiące.

Ile trwa rekonwalescencja po zabiegu?

W okresie pooperacyjnym zaleca się masaż i okrywanie opatrunkami uciskowymi miejsc, z których jest pobierana tkanka tłuszczowa, oraz unikanie intensywnego wysiłku fizycznego, silnego nasłonecznienia i nagrzewania (solarium, sauna) przez 2 tygodnie. Istnieje również możliwość wystąpienia w miejscu pobrania i podania komórek tłuszczowych lokalnego obrzęku lub zaczerwienienia bądź odczuwania przemijającej tkliwości.

Może zainteresuje Cię również