Operacja krótkiego wędzidełka

Zbyt krótkie wędzidełko uniemożliwia lub utrudnia zsunięcie napletka poza rowek zażołędny.

Problem ten może powodować skrzywienie i bolesne pociąganie żołędzi w stanie wzwodu i wiąże się z istotnie wyższym ryzykiem zerwania wędzidełka podczas stosunku.

Sprawdź w cenniku: operacja krótkiego wędzidełka – cena (Katowice) Cennik

Umów się na zabieg

Telefon +48 517 725 745

czynny w godzinach 8.00–22.00 we wszystkie dni tygodnia

Przeczytaj więcej o specjaliście wykonującym operację krótkiego wędzidełka w Mediqpol

Czym jest krótkie wędzidełko?

Krótkie wędzidełko wrodzoną lub nabytą nieprawidłowością w budowie anatomicznej prącia, pojawiającą się, gdy cienki fałd tkanki łącznej o trójkątnym kształcie, biegnący od napletka do żołędzi, jest za krótki i uniemożliwia odprowadzenie napletka w stanie wzwodu i spoczynku. Występuje często przy problemie ze stulejką (znacznym zwężeniu napletka, prowadzącym do trudności ze zsunięciem go z żołędzi).

Przyczyną wtórnej nieprawidłowości mogą być nieleczone stany zapalne lub urazy prącia, które powodują pęknięcia bądź naderwania wędzidełka. Skutkuje to powstawaniem blizn i zmniejszeniem elastyczności oraz dalszemu skracaniu się wędzidełka.

Krótkie wędzidełko może powodować ból oraz dyskomfort podczas stosunku seksualnego, a także krwawienie z prącia.

Jak leczyć krótkie wędzidełko?

Operacja korekty krótkiego wędzidełka jest zabiegiem chirurgicznego, który jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Po znieczuleniu wędzidełko jest nacinane i odpowiednio zszywane w taki sposób, aby powstała blizna imitowała wędzidełko. nowoczesnych sprzętów pozwalających na bezpieczne i profesjonalne wykonanie zabiegów. Założone szwy są w całości rozpuszczalne, nie trzeba więc ich zdejmować, czyli nie ma dodatkowego bólu z tym związanego.

Możliwa jest również laserowa plastyka wędzidełka. Zabieg wówczas odbywa się przy pomocy lasera CO2. Z uwagi na przecinanie podczas zabiegu skóry i tkanki podskórna laserem, dochodzi do zamknięcia drobnych naczyń, dzięki czemu skłonność do krwawień i powstawania obrzęków jest mniejsza niż w przypadku tradycyjnej metody chirurgicznej. Zminimalizowane jest również ryzyko powstania krwiaka pooperacyjnego. W efekcie po laserowej plastyce wędzidełka brzegi rany pooperacyjnej są równiejsze, a blizna po zabiegu – gładsza. Ponadto wskutek użycia lasera CO2 zakończenia nerwowe ulegają obkurczeniu, co sprawia, że dolegliwości bólowe ze strony rany są zredukowane.

Jak wygląda zabieg krótkiego wędzidełka?

Zabieg jest krótki (do 30 min) i nie wiąże się z uciążliwą rekonwalescencją. Nie wymaga zwolnienia lekarskiego i pozwala na natychmiastowy powrót do codziennej aktywności. Po zabiegu zalecane jest: noszenie opatrunku, higiena miejsc intymnych (zgodnie z zaleceniami lekarza) i unikanie współżycia przez okres około 4 tygodni. W przypadku zabiegu chirurgicznego, w związku ze stosowaniem szwów wchłanialnych lub rozpuszczalnych, nie ma konieczności usuwania szwów. Jeśli po zabiegu występuje bolesność, można ją złagodzić, stosując doustne preparaty przeciwbólowe.

Może zainteresuje Cię również