Operacja nosa

Jak wynika z przeprowadzonych badań, pierwszym elementem, na który zwracamy uwagę zawierając nowe znajomości, jest nos.

Zwykle jego kształt i wielkość sprawia, że nasz wyraz twarzy jest ostry lub łagodny. Dla osób, które nie są zadowolone z wyglądu swojego nosa, rozwiązaniem jest korekta plastyczna nosa. Zabieg może być wykonany z przyczyn estetycznych, ale również wówczas, gdy w wyniku urazów mechanicznych czy chorób twarzoczaszki nos uległ zniekształceniu.

Sprawdź w cenniku: plastyka nosa – cena (Katowice) Cennik

Umów się na zabieg

Telefon +48 517 725 745

czynny w godzinach 8.00–22.00 we wszystkie dni tygodnia

Przeczytaj więcej o specjaliście wykonującym zabieg w Mediqpol

Jak wygląda operacja nosa?

Zabieg wykonuje się poprzez dziurki nosa lub cięcie na słupku nosa. Po odwarstwieniu skóry od tkanek chrzęstno-kostnych, nosowi nadaje się pożądany kształt przez: usunięcie garba, zwężenie lub naprostowanie części kostnej, wyprostowanie przegrody czy wymodelowanie czubka nosa. Następnie nacięcia się zszywa, a nos unieruchamia za pomocą wąskiej szyny termoplastycznej. Chroni ona przed ewentualnymi urazami w okresie rekonwalescencji. Operacja zawsze powinna być poprzedzona szczegółowym wywiadem lekarskim i indywidualnym zweryfikowaniem oczekiwań Pacjenta.

Jak przygotować się do plastyki nosa?

Przed zabiegiem zwykle warto zaszczepić się przeciwko WZW typu B. Zwykle lekarz zaleca również podstawowe badania: grupa krwi, jonogram, układ krzepnięcia, morfologia. Na minimum 4 tygodnie zaprzestać palenia papierosów i przyjmowania suplementów diety, a także unikać słońca. Dodatkowo w czasie 2 tygodni przed operacją nie należy stosować leków rozrzedzających krew. U kobiet zabieg nie powinien być przeprowadzany w czasie miesiączki.

Czy po korekcie nosa można oddychać normalnie?

Po zabiegu na 2-3 dni zakładane są opatrunki (setony), które uniemożliwiają oddychanie nosem. Możliwe jest oddychanie przez usta. Często wskutek obrzęku Pacjenci odczuwają uczucie zatkania nosa, które ustępuje po 2 tygodniach. Dodatkowo należy unikać kichania oraz dmuchania przez 7-10 dni. W przypadku odczuwania chęci kichnięcia, zalecane jest otworzenie ust.

Ile trwa rekonwalescencja po zabiegu?

W pierwszych dniach po zabiegu w obrębie twarzy mogą wystąpić obrzęki oraz zasinienia. Mijają one samoistnie zwykle po zdjęciu gipsu w 8-10 dobie. W celu zmniejszenia dyskomfortu Pacjent powinien stosować zimne okłady i odpoczywać z uniesioną głową. Okres całkowitej regeneracji pooperacji plastycznej nosa trwa od 6 do 12 miesięcy. Dopiero po tym czasie można ocenić ostateczne efekty korekcji.

Korekta plastyczna nosa to jedna z trudniejszych operacji plastycznych, która wymaga od chirurga doświadczenia. Na zadowalające efekty zabiegu mają wpływ warunki w placówce, sprzęt oraz zespół medyczny, przeprowadzający zabieg. Wybierając lekarza, wykonującego korektę plastyczną nosa, nie warto sugerować się ceną. Najważniejszym wyznacznikiem jest bezpieczeństwo.

Może zainteresuje Cię również