Operacja stulejki

Stulejka jest dość powszechnym defektem anatomicznym, który może dotyczyć chłopców lub dorosłych mężczyzn.

Może utrudniać lub wręcz uniemożliwiać życie seksualne i stanowi przeszkodę w zachowaniu higieny, co prowadzi do zakażeń.

Sprawdź w cenniku: operacja stulejki – cena (Katowice) Cennik

Umów się na zabieg

Telefon +48 517 725 745

czynny w godzinach 8.00–22.00 we wszystkie dni tygodnia

Przeczytaj więcej o specjaliście wykonującym operację stulejki w Mediqpol

Czym jest stulejka?

Stulejka to doskwierająca, często bolesna i związanej z dużym dyskomfortem fizycznym oraz psychicznym urologicznej nieprawidłowość (wrodzona lub nabyta), która polega na znacznym zwężeniu napletka, prowadzącym do trudności ze zsunięciem go z żołędzi.

Do głównych przyczyn stulejki wtórnej u mężczyzn dorosłych należą: niewłaściwa higiena męskich narządów płciowych, stany zapalne, powikłania cukrzycowe, urazy i zakażenia, prowadzące do bliznowacenia struktur napletka.

Czy stulejkę trzeba leczyć?

Nieleczona stulejka ze względu na ból może być powodem niesatysfakcjonujących stosunków płciowych, a w skrajnych przypadkach – stać się przyczyną zupełnej rezygnacji z aktywności seksualnej. Ponadto stulejka może powodować niebezpieczne infekcje u mężczyzny, a także jego partnerki.

Jak wygląda zabieg stulejki?

Operacja stulejki polega na plastyce napletka lub jego całkowitym wycięciu podczas zabiegu chirurgicznego, który jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. W jego trakcie urolog poszerza napletek(poprzez wykonanie podłużnego nacięcia na grzbietowej powierzchni prącia i zszywając fałd skórny w płaszczyźnie poprzecznej), aby mężczyzna mógł swobodnie zsunąć go z żołędzi, lub dokonuje pełnego obrzezania, czyli całkowitego usunięcia napletka.

Możliwe jest również laserowe usuwanie stulejki. Zabieg wówczas odbywa się przy pomocy lasera CO2. Z uwagi na przecinanie podczas zabiegu skóry i tkanki podskórna laserem, dochodzi do zamknięcia drobnych naczyń, dzięki czemu skłonność do krwawień i powstawania obrzęków jest mniejsza niż w przypadku tradycyjnej metody chirurgicznej. Zminimalizowane jest również ryzyko powstania krwiaka pooperacyjnego. W efekcie po laserowym usuwaniu stulejki brzegi rany pooperacyjnej są równiejsze, a blizna po zabiegu – gładsza. Ponadto wskutek użycia lasera CO2 zakończenia nerwowe ulegają obkurczeniu, co sprawia, że dolegliwości bólowe ze strony rany są zredukowane.

Ile trwa rekonwalescencja po zabiegu stulejki?

Zabieg jest krótki (do 20 min) i wiąże się z nieuciążliwą rekonwalescencją. Po zabiegu zalecane jest: noszenie opatrunku, higiena miejsc intymnych (zgodnie z zaleceniami lekarza) i unikanie współżycia przez okres około 4 tygodni. W przypadku zabiegu chirurgicznego, w związku ze stosowaniem szwów wchłanialnych lub rozpuszczalnych, nie ma konieczności usuwania szwów. Jeśli po zabiegu występuje bolesność, można ją złagodzić, stosując doustne preparaty przeciwbólowe. Operacja stulejki może być wykonana u mężczyzn w każdym wieku, również u chłopców.

Może zainteresuje Cię również