Plastyka brzucha (abdominoplastyka)

Wiele kobiet i mężczyzn marzy o ładnym wyglądzie brzucha oraz możliwości wyjścia na plażę lub basen bez skrępowania.

Ze względu na wiek, zmiany ciała po ciąży lub dużej utracie wagi zauważają u siebie jednak nadmiar tkanki lub obwisłą i luźną skórę. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest plastyka brzucha, inaczej nazywana abdominoplastyką.

Sprawdź w cenniku: plastyka brzucha – cena (Katowice) Cennik

Umów się na zabieg

Telefon +48 517 725 745

czynny w godzinach 8.00–22.00 we wszystkie dni tygodnia

Przeczytaj więcej o specjaliście wykonującym zabieg w Mediqpol

Jak wygląda plastyka brzucha?

Zabieg polega na usunięciu fałdu skórno‑tłuszczowego w środkowej i dolnej części brzucha. Dodatkowo dokonuje się plastyki mięśni ściany brzucha. W czasie abdominoplastyki skórę przecina się od jednego do drugiego kolca biodrowego — poniżej linii bielizny. Nadmiar skóry i tłuszczu usuwa się, a mięśnie zwykle są zszywane, aby osiągnąć efekt wyszczuplenia sylwetki. Następnie chirurg naciąga skórę, by uzyskała odpowiednie napięcie.

Jak przygotować się do operacji plastycznej brzucha?

Przed zabiegiem zwykle warto zaszczepić się przeciwko WZW typu B. Zwykle lekarz zaleca również podstawowe badania: grupa krwi, jonogram, układ krzepnięcia, morfologia. Na minimum 4 tygodnie zaprzestać palenia papierosów i przyjmowania suplementów diety, a także unikać słońca. Dodatkowo w czasie 2 tygodni przed operacją nie należy stosować leków rozrzedzających krew.

Kiedy widać efekty po operacji plastycznej brzucha?

Po abdominoplastyce brzuch staje się proporcjonalny w stosunku do reszty ciała. Z powłok okołobrzusznych zniknie również większość rozstępów. Chociaż pierwsze efekty są widoczne stosunkowo szybko, finalny efekt plastyki powłok brzusznych uzyskuje się w okresie od 2 do 10 miesięcy po zabiegu.

Ile trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Operacja plastyki brzucha to zabieg, który znacząco ingeruje w strukturę ciała, dlatego w pierwszych dniach po zabiegu mogą wystąpić dolegliwości bólowe. Powłoki brzuszne mogą być obrzęknięte i zasinione. Często występują zaburzenia czucia, które ustępują samoistnie po około 2 miesiącach. Przez co najmniej 2 tygodnie należy do minimum ograniczyć wysiłek fizyczny oraz unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów. Przez około miesiąc należy nosić ubranie uciskowe, które zapobiega obrzękom i wspomaga gojenie.

Efektem plastyki brzucha jest ogólna poprawa estetyki tej partii ciała, ale również uniknięcie przeciążeń, bólów kręgosłupa czy zwyrodnienia stawów, wynikających z nadmiaru tkanki. Na zadowalające efekty zabiegu istotny wpływ ma zespół medyczny, przeprowadzający zabieg. Stąd też nie warto sugerować się tym, ile kosztuje operacja plastyczna brzucha w danej placówce, ale wybrać lekarza, który zapewni pacjentowi bezpieczeństwo.

Może zainteresuje Cię również