Plastyka powiek (blefaroplastyka powiek)

Oczy są zwierciadłem duszy. Jednak skóra powiek (tak górnych, jak i dolnych) jest niezwykle cienka i nie zawiera tkanki tłuszczowej.

Z tego względu z biegiem czasu staje się ona wiotka, co zmienia rysy nawet młodej twarzy i dodaje lat. Co więcej, nadmiar skóry powiek i utrata jej napięcia może powodować ograniczenie pola widzenia i bóle głowy. Rozwiązaniem na te dolegliwości jest blefaroplastyka, czyli plastyka powiek.

Sprawdź w cenniku: plastyka powiek – cena (Katowice) Cennik

Umów się na zabieg

Telefon +48 517 725 745

czynny w godzinach 8.00–22.00 we wszystkie dni tygodnia

Przeczytaj więcej o specjaliście wykonującym zabieg w Mediqpol

Jak wygląda plastyka powiek?

Plastyka powiek (blefaroplastyka) to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów operacyjnych w obrębie twarzy. Polega na korekcie ilości i napięcia skóry w okolicach oczu. Nadanie strukturom powięziowym właściwego napięcia, konturu oraz kształtu skutkuje nadaniem spojrzeniu wyrazistego, młodzieńczego i zdrowego charakteru, a także optycznym powiększeniem oka.

Jak przygotować się do korekty powiek?

Przed zabiegiem należy pamiętać o wykonaniu podstawowych badań: grupa krwi, jonogram, układ krzepnięcia, morfologia. Na minimum 4 tygodnie zaprzestać palenia papierosów i przyjmowania suplementów diety, a także unikać słońca. Dodatkowo w czasie 2 tygodni przed operacją nie należy stosować leków rozrzedzających krew.

Jakie efekty zapewnia blefaroplastyka powiek?

W czasie plastyki powiek dzięki precyzyjnej interwencji chirurgicznej skorygowane zostają defekty, wynikające z nadmiaru skóry oraz utraty wiotkości tkanek. Dzięki temu blefaroplastyka pozwala na usunięcie opadających powiek, doliny łez czy worków i cieni pod oczami oraz przywraca witalność i jędrność skóry. Oprócz efektów estetycznych redukuje także występujące ograniczenie pola widzenia, niewydolność mięśnia dźwigacza powieki górnej, bóle głowy czy uczucie ciężkości powiek wywołane ich wiotkością. Linia rzęs zostaje wyeksponowana, a pole widzenia – zdecydowanie zwiększone.

Ile trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Po zabiegu przez okres do 10 dni mogą pojawić się niewielkie zasinienia i obrzęki powiek. Szwy usuwane są po tygodniu. W okresie pooperacyjnym zaleca się stosowanie preparatów, działających miejscowo i zapewniających optymalne gojenie się ran, oraz unikanie intensywnego wysiłku fizycznego do 4 tygodni.

Wygląd oczu ma istotne znaczenie dla naszej ekspresji i wyglądu twarzy. Ponadto powieki, chroniąc oko, spełniając ważną funkcję dla utrzymania zmysłu wzroku. Choć blefaroplastyka należy do najczęściej wykonywanych operacji plastycznych, a stopień satysfakcji z przeprowadzonego zabiegu jest wysoki, nie warto sugerować się wyłącznie tym, ile kosztuje plastyka powiek. Kluczem do zadowolenia z zabiegu jest znalezienie profesjonalnego miejsca zabiegu i lekarza, przeprowadzającego zabieg.

Może zainteresuje Cię również