Plastyka ramion (brachioplastyka, lifting ramion)

W wyniku naturalnych procesów starzenia się lub szybkiego spadku wagi skóra po wewnętrznej stronie ramion może zaczyna zwisać. Dla wielu osób stanowi to duży problem.

Plastyka ramion (brachioplastyka, lifting ramion) pozwala przywrócić im estetyczny wygląd. Wszystkie cięcia są zlokalizowane tak, by drobne blizny nie rzucały się w oczy. Zabieg jest stosunkowo bezpieczny, czas jego wykonania nie przekracza 2-3 godzin. Jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym i wiąże się z kilkutygodniowym okresem rekonwalescencji.

Sprawdź w cenniku: plastyka ramion – cena (Katowice) Cennik

Umów się na zabieg

Telefon +48 517 725 745

czynny w godzinach 8.00–22.00 we wszystkie dni tygodnia

Przeczytaj więcej o specjaliście wykonującym zabieg w Mediqpol

Jak wygląda plastyka ramion?

Zabieg liftingu ramion polega na wycięciu nadmiaru skóry z części ramion. Cięcia wykonuje się powyżej łokcia do okolic pachy, po wewnętrznej stronie ramion, aby były jak najmniej widoczne. Nacięcia zszywane są następnie cienkimi nićmi chirurgicznymi, które ściąga się 7-10 dni po operacji. Alternatywnie zakładane są szwy rozpuszczalne, które w procesie gojenia wchłaniają się i nie ma potrzeby ich usuwania.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i często łączy się z odsysaniem nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Jak przygotować się do operacji plastycznej ramion?

Zabieg poprzedza wizyta, podczas której lekarz poznaje historię chorobową pacjenta, omawia przebieg zabiegu oraz zaleca wykonanie koniecznych badań diagnostycznych. Przed zabiegiem zwykle warto zaszczepić się przeciwko WZW typu B. Zwykle lekarz zaleca również podstawowe badania: grupa krwi, jonogram, układ krzepnięcia, morfologia. Na minimum 4 tygodnie zaprzestać palenia papierosów i przyjmowania suplementów diety, a także unikać słońca. Dodatkowo w czasie 2 tygodni przed operacją nie należy stosować leków rozrzedzających krew.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to zły stan zdrowia pacjenta, świeżo przebyty zawał serca oraz udar mózgu, aktywna choroba nowotworowa, niewyrównane nadciśnienie tętnicze krwi, zaburzenia zakrzepowo-zatorowe, nieprawidłowe krążenie w kończynach zagrażające wystąpieniem niedokrwienia, zaburzenia krzepliwości krwi i miejscowe zmiany skórne, takie jak stany zapalne, ropnie czy zakażenia.

Kiedy widać efekty po operacji plastycznej ramion?

Pierwsze efekty plastyki ramion widoczne są tuż po zabiegu. Ostateczny rezultat można obserwować po upływie 6-18 miesięcy od zabiegu, a więc po ustąpieniu obrzęku operacyjnego tkanek. Poddane zabiegowi partie ulegają widocznemu odmłodzeniu: skóra jest napięta, a ramiona zyskują estetyczną linię. Rezultat korekcji ramion jest skuteczny i trwały, jeśli Pacjent uniknie znacznych wahań ciała.

Ile trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Po zabiegu aktywność można podjąć już następnego dnia, niemniej wskazane jest unikanie wysiłku fizycznego przez co najmniej 2 tygodnie. Szwy usuwane są po upływie tygodnia, a dreny – około 2-3 dni po wykonaniu zabiegu. Obrzęk i zasinienie powinny zniknąć kilka tygodni po operacji.

Blizny po operacji plastycznej ramion przebiegają w przyśrodkowej części ramienia oraz w dole pachowym, a więc są niemal niewidoczne przy normalnym położeniu ręki. Dzięki temu można później swobodnie nosić bluzki na ramiączkach i z krótkim rękawkiem. Blizny znikają po upływie roku lub dwóch od przeprowadzonej operacji obwisłej skóry ramion.

Operacja plastyczna to rozwiązanie dla tych osób, które dostrzegają nadmiar skóry w okolicy ramion i jej zbytnią wiotkość. Korekcja ramion bywa często jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się zwisających, nieestetycznych fałdów skórnych. Lifting ramion nie jest również przeciwskazaniem do wykonywania ćwiczeń – można do nich wrócić po zakończeniu procesu rekonwalescencji.

Może zainteresuje Cię również