Podniesienie brwi (brow lift)

Wraz z upływem lat wygląd twarzy się zmienia się– pojawiają się zmarszczki, skóra traci elastyczność, a linia brwi opada.

Lifting brwi zapewnia trwałe podniesienie brwi, dzięki czemu niweluje wrażenie zmęczonych oczu i przywraca pogodny wygląd twarzy.

Sprawdź w cenniku: lifting brwi – cena (Katowice) Cennik

Umów się na zabieg

Telefon +48 517 725 745

czynny w godzinach 8.00–22.00 we wszystkie dni tygodnia

Na czym polega podniesienie brwi?

Lifting brwi to zabieg dla osób borykających się z problemem smutnych i zmęczonych oczu, który poprawia wygląd twarzy i wizualnie ją odmładza. Jest to efekt starzenia się skóry, która w okolicy oczu wiotczeje i traci warstwę tłuszczu. W konsekwencji brwi opadają, powieki stają się obwisłe, na czole i w okolicy międzybrwiowej powstają bruzdy i zmarszczki.

Dla kogo zabieg brow lift?

Lifting brwi jest zabiegiem przede wszystkim dla osób dojrzałych, u których inne metody nie zapewnią pożądanego rezultatu z powodu wymagającej skóry. Zabieg podniesienia brwi może również rozwiązaniem o charakterze innym niż upiększający – może być wykonywany u osób zmagających się z asymetrią twarzy, pojawiających się w wyniku urazu czy choroby (np. porażenia nerwu).

Jak wygląda zabieg chirurgicznego liftingu brwi?

Zabieg liftingu brwi polega na wykonaniu nacięcia na linii włosów w okolicy skroniowej. Dzięki takiemu umiejscowieniu cięcia blizna po okresie rekonwalescencji jest trudna do dostrzeżenia, ponieważ jest ukryta pod włosami. Chirurg odpreparowuje skórę do brzegu oczodołu, podciąga skórę i powięź podskórną, a następnie uwalnia więzadła skroniowe boczne. Dzięki temu możliwe jest podniesienie bocznej części brwi ku górze. Skóra w efekcie zostaje naciągnięta i skrócona, a rana w miejscu pierwotnego nacięcia – zszyta. Czas trwania zabiegu wynosi od jednej do dwóch godzin.

Jakie są efekty podniesienia brwi?

Pierwsze efekty liftingu brwi są widoczne bezpośrednio po zabiegu, pełnię rezultatów osiąga się w czasie 2 miesięcy. Brow lift zapewnia widoczne wymodelowanie brwi, zapewniając efekt pogodniejszej i młodszej twarzy. Spojrzenie wydaje się rozjaśnione, a oczy – bardziej otwarte. Rezultatem zabiegu jest podniesienie linii brwi oraz redukcja zmarszczek czoła – częściowo skorygowane zostają zmarszczki powiek górnych oraz fałd skórny powieki. Efekty utrzymują się przeciętnie 10 lat.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

W okresie rekonwalescencji po zabiegu liftingu brwi zaleca się unikanie używek (takich jak papierosy i alkohol), ograniczenie aktywności fizycznej, ochronę skóry przed słońcem, unikanie skrajnych temperatur, w tym solarium i sauny. Wskazane jest również przez kilka dni po zabiegu niemoczenie operowanego obszaru i wykonywanie zimnych okładów.

Może zainteresuje Cię również