Powiększanie warg sromowych

Wargi sromowe pełnią istotną rolę estetyczną kobiecych miejsc intymnych i zabezpieczają pochwę przed wnikaniem drobnoustrojów.

Ich przerosty, asymetrie i deformacje mogą być przyczyną bólu i dyskomfortu, zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej. Zanik tkanki tłuszczowej w tej okolicy sprzyja powstawaniu urazów, szczególnie podczas uprawiania sportów lub noszenia obcisłych ubrań, a także pojawianiu się przewlekłego zapalenia okolicy sromu, suchości pochwy, dyspareunii, czyli bolesnego seksu oraz świądu

Sprawdź w cenniku: powiększanie warg sromowych – cena (Katowice) Cennik

Umów się na zabieg

Telefon +48 517 725 745

czynny w godzinach 8.00–22.00 we wszystkie dni tygodnia

Przeczytaj więcej o specjaliście wykonującym zabieg w Mediqpol

Na czym polega powiększanie warg sromowych?

Zabieg wypełniania warg sromowych polega na poprawie lub przywróceniu kształtu warg sromowych przy użyciu preparatu usieciowanego kwasu hialuronowego. Substancja jest odpowiednio modelowana po zabiegu, dzięki czemu skutecznie uwypukla miejsca intymne, jednocześnie nadając im odpowiedni kształt i jędrność.

Wskazaniem do powiększania warg sromowych może być chęć poprawy kształt narządów intymnych z powodów estetycznych, jak i zapobieganie nawracającym infekcjom, odczuwaniu świądu w okolicy przedsionka pochwy i przesuszenia śluzówki. Zalecany jest on również kobietom w okresie menopauzalnym, po chemioterapii lub w okresie znacznego spadku wagi, gdy zaniki tkanki zaczynają postępować, a skóra staje się cieńsza i mniej elastyczna.

Jak wygląda wypełnianie warg sromowych?

Każdy zabieg jest poprzedzony wizytą kwalifikującą u lekarza mającego przeprowadzić zabieg. Ma ona na celu ustalenie pożądanego efektu zabiegu, wykluczenie infekcji pochwy i innych przeciwskazań oraz zaplanowanie terminu zabiegu w dniach po miesiączce. Przed zabiegiem zalecane jest przyjęcie dużej ilości płynów – min. 2 litrów.

Zabieg modelowania warg sromowych trwa około 20 minut. Lekarz znieczula powierzchnię poddawaną zabiegowi, a następnie wstrzykuje w okolice warg sromowych kwas hialuronowy za pomocą kaniuli i strzykawki. Następnie lekarz preparat zostaje równomiernie rozlokowany w tkankach.

Modelowanie warg sromowych – jakie są efekty?

Skóra warg sromowych po wypełnianiu kwasem hialuronowym jest bardziej nawilżona, elastyczna i wzmocniona, co sprawia, że jest ona odporna na otarcia i uszkodzenia. Efekty widoczne są już po kilku dniach od zabiegu i utrzymują się około roku. Dla osiągnięcia oczekiwanego efektu wystarczy jedno powtórzenie.

Ile trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Powiększanie warg sromowych nie wiąże się z dodatkowym czasem rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych czynności. Zaleca się masowanie warg sromowych przez około 2 tygodnie, by rozlokować preparat w tkance oraz dbanie o właściwe nawodnienie organizmu – picie około 2 litrów wody dziennie.

Może zainteresuje Cię również