Przedwczesny wytrysk – zabieg

Przedwczesny wytrysk to zjawisko neurobiologiczne dotykające znaczną część mężczyzn w różnym wieku, najczęściej jeszcze przed ukończeniem 30. roku życia. Może występować od rozpoczęcia współżycia lub pojawić się po upływie czasu.

Najnowsze badania wskazują, że przedwczesnemu wytryskowi towarzyszy przedwczesna erekcja i natychmiastowy spadek erekcji tuż po ejakulacji. Zabieg na przedwczesny wytrysk rekomendowany jest przede wszystkim panom, u których problem nie wynika z chorób przewlekłych

Sprawdź w cenniku: przedwczesny wytrysk – zabieg cena (Katowice) Cennik

Umów się na zabieg

Telefon +48 517 725 745

czynny w godzinach 8.00–22.00 we wszystkie dni tygodnia

Czym jest przedwczesny wytrysk?

Według The International Society for Sexual Medicine przedwczesny wytrysk to dysfunkcja, która charakteryzuje się przede wszystkim niemożnością opóźnienia ejakulacji i wystąpieniem jej przed stosunkiem lub w ciągu 1 minuty stosunku. Część pacjentów borykających się z tym problemem zgłasza również, że ejakulacja może następuje nawet przed rozpoczęciem współżycia.

Na powstanie przedwczesnego wytrysku składają się czynniki biologiczne (genetyczne, przyjmowane leki, przebyte i aktywne choroby) i psychologiczne. Jak wskazują najnowsze badania, przedwczesny wytrysk to zaburzenie związane również z przedwczesną erekcją. Charakterystyczny jest też współwystępujący tuż po ejakulacji natychmiastowy spadek erekcji.

Na czym polega leczenie bezoperacyjne przedwczesnego wytrysku?

Zabieg leczenia przedwczesnego wytrysku z użyciem kwasu HA polega na ostrzyknięciu określonych obszarów żołędzi prącia niewielką ilością preparatu. Przeprowadzany jest najczęściej u tych pacjentów, u których jako źródło problemu zdiagnozowano nieprawidłową budowę anatomiczną prącia.

Celem zabiegu na przedwczesny wytrysk jest zmniejszenie wrażliwości organu na bodźce docierające podczas zbliżenia poprzez wypełnienie przestrzeni między skórą a zakończeniami nerwowymi. Procedura trwa ok. 20-40 minut, wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym.

Do przeciwwskazań leczenia przedwczesnego wytrysku kwasem HA należą: nowotwory, niektóre choroby autoimmunologiczne, choroby zapalne narządów płciowych lub pachwin, infekcje wirusowe okolicy zabiegowej (np. aktywna opryszczka), otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry, zaburzenia krzepnięcia, stulejka czy uczulenie na kwas HA.

Jakie są zalecenia po zabiegu na przedwczesny wytrysk?

Po zabiegu nie jest wymagana hospitalizacja, pacjent może od razu wrócić do domu. W okresie rekonwalescencji (okres 7-10 dni) wymagana jest wstrzemięźliwość seksualna. Ponadto w miejscu podania preparatu może pojawić się niewielki obrzęk czy zaczerwienienie, które znikają samoistnie w ciągu mniej więcej tygodnia od zabiegu.

Jakie są efekty leczenia przedwczesnego wytrysku bez operacji?

Efektem leczenia przedwczesnego wytrysku kwasem HA jest wydłużony czas zbliżeń oraz poprawa komfortu pacjenta podczas stosunku. Trwałość efektów zabiegu jest kwestią indywidualną, wynosi najczęściej 8–12 miesięcy. Podtrzymania pożądanego efektu można uzyskać przez ponowne iniekcje wypełniacza.

Może zainteresuje Cię również