Opiera się ona na pracy z całym ciałem, która ma doprowadzić do poprawy jego funkcji i struktury. Dodatkowo przyczynia się do zmniejszenia dolegliwości bólowych. Zoga łączy ćwiczenia wykonywane przez pacjenta z pracą manualną terapeuty, dzięki czemu oddziałuje na system mięśniowo-powięziowy.
+48 517 725 745
czynny w godzinach 8.00–22.00 we wszystkie dni tygodniaZoga opiera się na koncepcji taśm anatomicznych Tom`a Myers`a. Zakłada ona, że mięśnie łączą się ze sobą podłużnie przez taśmy anatomiczne. Zatem podejmowane na terapii ćwiczenia mają stworzyć połączenia i linie napięcia, przypominające wzorców taśm anatomicznych. Osiągnięcie takiego celu umożliwia swobodne, bezbolesne poruszania się.
Zajęcia jogi zakładają osiąganie równowagi i połączenia umysłu z ciałem. W czasie terapii wykonywanie ćwiczeń fizycznych (asan) łączy się ze skupieniem się na technikach oddechowych. Dzięki temu połączeniu joga pozwala na: wzmocnienie mięśni, korekcję wad postawy czy regulację ciśnienia krwi, ale także: zmniejszenie poziomu stresu czy osiągnięcie relaksu. Ponadto do ćwiczenia jogi nie są potrzebne specjalny sprzęt czy przygotowania. Jeśli jesteś osobą początkującą i nie wiesz, jak zacząć ćwiczyć jogę – zapraszamy na zajęcia grupowe (do 6 osób). Pozwolą one wykonać podstawowe asany pod okiem doświadczonego terapeuty.
Zoga Movement Therapy to proces terapeutyczny, który jest prowadzony przez certyfikowanego terapeutę na zajęciach indywidualnych. Ich pierwszym elementem jest ocena posturalna i ruchowa, określająca wzorce strukturalne i funkcjonalne. Po ocenie biomechanicznej terapeuta kieruje ruchem pacjenta i, jeśli zachodzi taka potrzeba, manualnie interweniuje w wykonywane ćwiczenia. Celem tych działań jest zamiana przestrzennej organizacji warstw mięśniowo-powięziowych. W ten sposób terapeuta umożliwia zrozumienia siebie poprzez ruchu i umożliwia pacjentowi odzyskanie swobody ruchu.
Zarówno zoga, jak i joga, to metody ćwiczeń odpowiednie dla osób w każdym wieku. Zaleca się je wszystkim, którzy chcą osiągnąć świadomość ruchu. Praca z ciałem wykonywana jest w skupieniu. Podczas ćwiczeń nie powinno się przekraczać granicy bólu.